تبلیغات
پاسخ به شبهات - شبهه 4

پاسخ به شبهات
 
چشم دل باز کن جان بینی آنچه نادیدنی است آنبینی
اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا
وضعیت شیعیان در زمان ظهور امام زمان (عج) چگونه است ؟ 

وضعیت شیعیان در زمان ظهور امام زمان (عج) چگونه است ؟ 

لازم به یادآوری است که: شیعیان و پیروان خاندان وحی و رسالت که عقیده به امام مهدی علیه السلام دارند و او را دوازدهمین امام معصوم می شناسند، هم اکنون شمارشان به صدها میلیون نفر می رسد. و اینان به هنگامه ی ظهور امام مهدی علیه السلام در طلیعه ی یاران او هستند. روشن است که شیعیان در عصر ظهور به اوج اقتدار و شکوه و خواهند رسید. در آن روزگار، نه حکومت منحرف و بیدادگری وجود خواهد داشت که اینان از او بهراسند و نه قدرتی که از آن در حذر باشند.
از این رو اگر در روح و روان و معنویات آنان دگرگونی ژرف و مهمی روی دهد، یک پدیده طبیعی است و تردیدی نیست که روح در بدن، اثر کاملی می گذارد. از این رو اگر روح، توانمند و پراقتدار گشت، جسم نیز نیرومند می شود. و اگر روح ضعیف و ناتوان بود، جسم نیز ناتوان خواهد شد و بی تردید شیعیان از نظر روحی و معنوی به بالاترین درجه ی کارآیی و اقتدار و توانایی در تدبیر امور و تنظیم شئون جامعه ی بزرگ اسلامی در سراسر گیتی اوج می گیرند. و این رشد همه جانبه بویژه
هنگامی نصیب آنان خواهد گشت که دست توانمند عنایت امام مهدی علیه السلام بر سر آنان و لطف و مهر او شامل حالشان باشد. آنگاه است که این توانمندی جسمی و روحی و اخلاقی و انسانی در همه ی ابعاد به بهترین و زیباترین شکل ممکن، چهره خواهد گشود.

اینک نمونه هایی از این روایات که بدین واقعیت اشاره دارد:

۱- امام صادق علیه السلام فرمود:
«و یکون شیعتنا فی دولة القائم علیه السلام سنام الأرض و حکامها، یعطی کل رجل منهم قوة أربعین رجلا.».
یعنی: شیعیان ما، در حکومت قائم علیه السلام سروران و زمامداران زمین و فرمانروایان آن هستند و به هر کدام قدرت و نیروی چهل قهرمان داده می شود.
۲- و نیز فرمود:
«ان الله نزع الخوف من قلوب شیعتنا و أسکنه قلوب أعدائنا، فواحدهم أمضی من سنان و أجرأ من لیث، یطعن عدوه برمحه و یضربه بسیفه و یدوسه بقدمیه.» .
یعنی: خداوند خوف و ترس را از قلوب شیعیان ما برکنده وآن را در قلب دشمنان ما جای می دهد. از این رو هر کدام از آنان برنده تر از نیزه و پرشهامت تر از شیرند. دشمنان را با سرنیزه ی خویش زخم کاری می زنند و بوسیله ی شمشیر از پای درمی آورند و پایمال می سازند.
۳- امام باقر علیه السلام در روایتی پیرامون عصر ظهور فرمود:
«اذا وقع أمرنا و خرج مهدینا کان أاحدهم أجرا من اللیث و امضی من السنان، یطأ عدوه بقدمیه و یقتله بکفیه.».
یعنی: هنگامی که دوران حکومت ما فرا رسد و مهدی ما قیام کند، پیروان او  هر کدام از شیر پرشهامت تر و جسورتر، از سرنیزه برنده تر و کاراتر است. دشمنان خویش را پایمال می سازد و از پا درمی آورد.
۴- امیرمؤمنان علیه السلام فرمود:
«کأنی انظر الی شیعتنا بمسجد الکوفة، قد ضربوا الفساطیط یعلمون الناس القرآن….».
یعنی: گویی من به مسجد کوفه می نگرم که در آن خیمه ها برافراشته شده و قرآن را به مردم آموزش می دهند.
۵- امام باقر علیه السلام فرمود:
«من أدرک قائم أهل بیتی، من ذی عاهة برأ و من ذی ضعف قوی.» .
یعنی: هرکسی قائم خاندان ما را درک کند، اگر دارای نقص و معلولیت باشد، به برکت او سالم می شود و هر ضعف و ناتوانی داشته باشد برطرف و توانمند می گردد.
۶- و فرمود:
«… اذ قام قائمنا، وضع یده علی رؤوس العباد فجمع بها عقولهم.» .
یعنی: هنگامی که قائم ما قیام کند دست تکامل دهنده ی خویش را بر سر بندگان خدا می گذارد و به برکت آن، اندیشه ها و عقلهای آنان را رشد و کمال می بخشد.
۷- و نیز فرمود:
«انه لو کان ذلک – ای: ظهور الامام المهدی – أعطی الرجل منکم قوة أربعین رجلا، و جعل قلوبکم کزبر الحدید، لو قذفتم بها الجبال فلقتها و أنتم قوام الأرض و خزانها.» .
یعنی: هنگامی که او قیام کند به هر کدام از شما پیروان خاندان پیامبر، توانایی و  بینش و اقتدار چهل قهرمان میدان جهاد اعطا می گردد و دلهایتان بسان قطعات آهنی می شود که اگر بوسیله ی آنها به کوهها کوبیده شود، متلاشی می گردند. شمایان در عصر او، تدبیرگر امور و برپا دارنده ی زمین و زمان و خزانه دار آن، خواهید بود.

مرکز پاسخگویی به شبهات دینی

بخش شبهات

 

طبقه بندی: شبهات، 
برچسب ها: شبهات،  
نوشته شده در تاریخ 1391/06/18 توسط amir hoseyn
تمامی حقوق این وبلاگ برای <-BlogTitle-> محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.